Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 314

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 328

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 354

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 366

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 385

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JQueryColorboxFrontend has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/plugins/jquery-colorbox/includes/jquery-colorbox-frontend.php on line 11
Yavru Köpekler Hakkında Bilgi | Pita Pet Nakil

Yavru Köpekler Hakkında Bilgi

Yavru Köpekler Hakkında Bilgi

Sevimli duruşları ile sahiplerinin kalbini kazanma konusunda oldukça başarılı olan yavru köpeklerin bakımı ve beslenmesinde mümkün olduğunca dikkatli olmak gerekir. Yavru köpekler hakkında bilgi sahibi olarak onlara karşı daha bilinçli yaklaşabilirsiniz.

Yavru Köpeklerin Beslenmesi

Yavru köpekler doğduğunda göremezler. İlk 3 hafta gözleri tamamen kapalı durumdadır. Daha sonra yavaş yavaş görmeye başlarlar. Yürümeye başlamaları ise yaklaşık 1 ayı bulur. Bu süreçte anneleri tarafından beslenirler. Ancak annesi olmayan bir köpek yavrusunu sahibinin doyurması gerekir.

Köpekler 1 yaşına gelene kadar yavru olarak kabul edilir. Bu süreçte günde en az 3 defa yemek yemesi önemlidir. İlerleyen süreçte bu miktar azalabilir.

Köpeğinizin beslenme planını oluştururken bir veterinerden yardım alabilirsiniz. Cinsleri ve sağlık durumlarına uygun mamaları seçebilir, gerektiğinde besin takviyesi verebilirsiniz.

Yavru Köpeklerin Bakımı

Yavru köpekler, evde tek başlarına kalmaktan hoşlanmazlar. Mümkün olduğunca yalnız bırakmamaya özen göstermenizde fayda vardır. Yalnız kalacaklarında ise müzik ya da televizyon açarak kendilerini yalnız hissetmelerini önleyebilirsiniz.

Yavru döneminde sık sık uyuyacak olan köpeklerin mama kapları ve yatağını sabit bir yere koymaya özen gösterebilirsiniz. Bu sayede evi kolayca benimser ve stres yaşamamış olur.

Köpeğinizin dişlerinin gelişmesini sağlamak için dişini kaşıyabileceği oyuncaklar alabilirsiniz. Ayrıca tüm gençlik aşıları bitmeden önce farklı köpeklerle bir arada yaşamamaları önemlidir.

Yavru Köpeklerin Eğitimi

Bir köpeğe eğitim vermek için 2 aylık olmasını beklemelisiniz.  Ancak bu süreçte tuvaletlerini uzun süre tutamayacaklarını bilmelisiniz. Gün içerisinde 6-7 kere tuvaletlerini yapabilirler. Yemekten sonraki yarım saatte de mutlaka tuvaletlerini yapabilecekleri uygun bir ortam sunulmalıdır.

Eğitim sürecinde sert komutlar vermemeye özen göstermelisiniz. Dizinizin üzerine çöküp onun boyuna yaklaşarak yumuşak bir ses tonuyla konuşmalısınız.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.