Tekir Kedi Cinsi ve Özellikleri

Tekir Kedi Cinsi ve Özellikleri

Tekir kediler, en özel kedi cinslerinden birisi olsa da ülkemizde sık sık “sokak kedisi” olarak adlandırılırlar. Oldukça farklı büyüklüklerde ve renklerde bulunan kediler desenli tüyleri ile dikkat çekerler.

Tekir Kedilerin Mizacı

Tekir kediler, en oyuncu kedi ırkları arasında yer alır. Çocuklarla özel bir iletişim içerisine giren cins, eve gelen misafirlere kendini kolayca kabul ettirir. Oldukça sosyal bir kedi cinsidir ve zekâları ile farklılıklarını ortaya koyarlar. Rahatlıkla eğitilebilen tekir kediler sevimli kişilikleri ile tam bir aile kedidir. Ancak unutmamalısınız ki Tekir kediler, son derece alıngandır. Bu nedenle ona karşı hassas davranmanız önemlidir.

Bir sağlık problemleri olmadığı sürece saldırganlaşma eğilimi bulunmayan tekir kediler kilolu olmaya elverişlidir. Sizden daha fazla yemek almak için sevimlilikleri ile ikna etmeleri ise oldukça kolaydır.  Ancak gereğinden fazla besin tüketimi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle kontrol duyguları zayıf olan tekirlerin öğünlerini sahiplerinin ayarlaması gerecektir. Aksi takdirde kolaylıkla obez olabileceğini unutmamalısınız.

Tekir Kedilerin Görünüşü

Tekir kedilerin temelde 4 farklı çeşidi bulunur. En çok bulunan cins mermer desenleri olan siyah beyaz renklerde olanıdır. Uskumru tekir kedi olarak bilinen çeşidinde bacaklar ile kuyruk çevresinde dairesel şekiller bulunur.

Turuncu ve siyah beyaz renkleri sıklıkla görülen tekir kedilerin kahverengi, gri gibi farklı tonları da mevcuttur.

 

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.