Siyam Kedisi Cinsi ve Özellikleri

Siyam Kedisi Cinsi ve Özellikleri

Siyam kedileri bir kostüm giymiş gibi görünen tüyleri ve dikkat çekici mavi gözleri ile bilinen kedi ırkları arasında yer alır. Son derece zarif görünen bu kediler, bilinen en eski ırkalar arasında yer alır ve çok eski yıllardan beri insanlarla beraber yaşamaya alışıktır.

Siyam Kedisinin Fiziksel Özellikleri

Siyam kedileri ince ve uzun bacakları, dikkat çekici parlak tüyleri ile en popüler kedi ırkları arasında yer alır. Siyah renkleri en çok bilinenleridir ancak kahverengi, mavi gibi renkleri de mevcuttur. Ayakları ile gövdeleri farklı renkte olan ırkın anavatanı ise Tayland’dır.

Siyam kedilerinin erkekleri 4-5 kilo dişileri ise 2-4 aralığında olur. Sağlıklı bir şekilde beslenen kediler 20 yaşına kadar yaşayabilir.

Siyam Kedilerinin Mizacı

Siyam kedileri, sahipleri ile sıkı bağlar kuran ırklardandır. Eve gelen misafirleri ve özellikle de çocukları çok severlerin. Sohbetleri asla kaçırmayan bu kediler sevgi dolu olmaları ile bilinirler. Şefkatli bir cins olan siyam kedileri, sahipleri bir sorun yaşadığında hisseder ve yanından ayrılmazlar.

Oldukça zeki kedilerdir ve bu sayede eğitilmeleri son derece kolay olur. Kısa süre içerisinde tuvalet eğitimlerini tamamlarlar. Ayrıca meraklı olmaları nedeniyle yeni bilgiler edinmeye de açıktırlar. Enerjik ve eğlenceli bir ırk olan siyam kedileri köpekli aileler için de ideal bir seçimdir. İletişime açık olan bu cins köpeğinizle de kolayca alışacaktır.

 

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.