Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 314

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 328

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 354

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 366

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/themes/petnakil/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 385

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JQueryColorboxFrontend has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/pitapetnakil.com/httpdocs/wp-content/plugins/jquery-colorbox/includes/jquery-colorbox-frontend.php on line 11
Rottweiler Hakkında Bilgi ve Merak Edilenler | Pita Pet Nakil

Rottweiler Hakkında Bilgi ve Merak Edilenler

Rottweiler hakkında bilgi ve köpeklere dair çok daha fazlası PitaPet'de.

Dikkat çeken fiziksel özellikleri ve birçok kötü sahibinin yanlış yönlendirmesi ile toplum arasında en saldırgan köpeklerden biri olarak kabul gören Rottweiler köpek ırkı, iyi eğitildiği takdirde sosyal yaşam içerisine ve beslendiği ortama tümüyle uyum sağlayabilir, hemcinsleri ile dostça ilişkiler kurabilir ve iyi bir oyun arkadaşı halini alabilir. Elbette burada dikkat çekilmesi gereken nokta; eğitimdir. Dolayısıyla Rottweiler hakkında bilgi verdikten sonra, eğitim ve bakım sürecine kısaca değinmek ve pet kargo kapsamında Rottweiler’lar için dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetmek, konu bütünlüğü açısından gerekli ve yerinde olacaktır.

Rottweiler hakkında bilgi ve köpeklere dair çok daha fazlası PitaPet'de.

Rottweiler Hakkında Bilgi

Rottweiler ırkı ile ilgili yanıtlandırmamız gereken ilk soru hiç şüphesiz; ‘ Rottweiler nasıl bir köpektir ?’ sorusu olacaktır. İlk paragrafta da kısaca değinildiği üzere Rottweiler ırkı aslında oldukça sakin ve sessiz kalabilen, sosyal yaşama adapte olabilen ve çocuklarınıza ya da size oyun arkadaşı olabilecek bir köpektir. Fakat özellikle 2-3 yıl önceki dönemde ortaya çıkan birçok köpek saldırısı olayında Rottweiler’ın başrolde görülmesi bu ırkın ününü deyim yerindeyse kötü ve anlaşılmaz bir noktaya çekmiştir. Burada temel hatanın köpek yetiştiricilerinde yani Rottweiler sahiplerinde olduğunun altını çizmek gerekir. Bu nedenle; Rottweiler sahiplenmek isteyenlerin göz önünde bulundurması gereken ilk nokta; ‘Yaşamımın merkezine koyacağım ve hayatımı renklendirecek bu köpeğe vakit ayırabilecek miyim ?’ sorusuna ‘Evet’ yanıtı verebiliyor olmaktır.

Rottweiler özellikleri ile ilgili alana geri dönersek; iri köpek ırkları sınıfına dahil edilen Rottweiler’lar, oldukça atletik bir vücuda sahiptir ve güçlü bir bedenleri vardır. Kaslı fiziğinin yanı sıra kuvvetli çene yapısıyla da dikkat çeken bu ırk, ufak tefek farklılıklar da görülse de çoğunlukla koyu renkli tüylere sahiptir. Tam bu noktada, Rottweiler ortalama yaşam süresi için uzmanların belirttiği aralığın 8 – 10 yıl olarak değiştiğini söylemek gerekir. İyi eğitilmediği takdirde saldırganlık yönleriyle sahibine, hemcinslerine ve çevreye zarar verme ihtimali olan bu ırk için en önemli nokta eğitimdir. Yapıları gereği iş ya da görev yapmaya çok uygun olan bu ırkın atalarının Çoban köpekleri olduğu kabul edilmekle birlikte, isimlerini Almanya’nın Rottweil kasabasından aldıkları bilinir. Diğer birçok köpek ırkına kıyasla havlama faaliyetinden uzak duran Rottweil’lar, herhangi bir tehlike anından uyarı vermeden saldırıya geçebilmeleri dolayısıyla her ne kadar eğitilmiş olsalar da toplum içerisinde tasmasız dolaştırılmamalıdır. Aslında bu durum yalnızca Rottweiler ırkı için geçerli değildir. Sosyal yaşam içerisinde çıkartılan köpeklerin, hemcinsleriyle olumsuz yönde bir etkileşime girmesini önlemek adına tasma kullanılmalıdır.

Hayvan kargosu hizmeti ile Rottweiler köpeğinizi bir yerden bir yere güvenle taşıyabilirsiniz.

Rottweiler eğitimi ile ilgili dikkate alınması gereken üç temel kavram; profesyonellik, sevgi ve güvendir. Köpeğinizi profesyonel bir şekilde eğitirken onu asla sevgiden mahrum etmemeli ve ona sahibi, ailesi olarak güven vermelisiniz. Rottweiler ırkı yapısı gereği güvendiği ve sevdiği insanların tehlikede olduğunu sezerek tehlikenin geldiği noktaya doğru şiddetli bir şekilde saldırma eğilimi gösterebilir. Bu açıdan bakıldığında; sahibinin iradesi dışında, o tehlikede olsa dahi saldıraya geçen Rottweiler’ların kapsamlı bir eğitim sürecinden geçirilmesinin gerekliliği daha net görülür.

Yavruluk dönemlerinde çocuklar, oyuncaklar ve hemcinsleri ile hoşça vakit geçiren köpekler, yetişkinlik dönemlerinde de bu alışkanlıklarını devam ettireceklerinden dolayı Rottweiler köpeğinizle özellikle yavruyken yakinen ilgilenmeniz, onun gelişimini olumlu yönde etkileyecek ve genlerindeki sevecen yönün ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Disiplinli bir eğitim sonunda tümüyle itaatkar hale gelmesi bu ırkın polis, asker, havaalanı, gümrük vb. güvenlik düzeyi yüksek noktalarda kullanılmasının önün açmıştır. En korumacı ırklar arasında gösterilen Rottweiler’ların beslenmesi ve bakımı ise diğer köpeklerden kalın çizgilerle ayrılmasa da öğün sayısı olarak ufak farklılıklar görülebilir. Rottweiler hakkında bilgi verdikten sonra evcil hayvan kargosu kapsamında bir noktadan bir noktaya taşınan Rottweiler’larda dikkat edilmesi gereken noktalara değinmek doğru olur.

Rottweiler Evcil Hayvan Kargosu

PitaPet Nakil bünyesinde sunduğumuz temel faaliyetlerden biri olan evcil hayvan kargosu hizmeti kapsamında bir noktadan bir noktaya güvenle taşıdığımız evcil dostlarımız içerisinde tahmin edilebileceği gibi Rottweiler köpekler de yer alıyor. Uzun yıllardır birçok farklı köpek ırkıyla yakından çalışan ve sahip olduğu tecrübeye ek olarak köpeklerin bakımı ve beslenmesi noktasında da gerekli tüm teknik bilgiye sahip personelimiz ile yaşamımızın vazgeçilmezi dostlarımızı, onların ulaşımda sıkıntı çekmemesi adına tüm detaylar düşünerek tasarlanan profesyonel araçlarımız ile taşıyoruz.

Rottweiler köpek ırkı özelinde gerçekleştirdiğimiz pet kargo hizmetinde ‘ Rottweiler nasıl bir köpektir ?’ sorusunun yanıtı çerçevesinde ırkın yansıttığı tüm özellikleri detaylı olarak inceliyor ve sorunsuz bir yolculuğun temelini burada atıyoruz. İyi eğitilmeyen ve sahibi tarafından yakın ilgi gösterilmeyen Rottweiler’lar için yolculuk ciddi bir problem olabilmekte, bu nedenle ekibimiz bu ırk ile tüm yolculuk boyunca yakından ilgilenmektedir.

Rottweiler köpekleri ile yakından ilgilenmek gerekir.

Rottweiler’lar için pet kargo sürecinde temel olarak göz önünde bulunduğumuz noktalar;

  • Sürekli olarak bir veteriner ile çalışılıyorsa bu veterinerden yolculuk öncesi sağlık belgesi ve yolculuk edebilir belgesi alınması.
  • Dostumuzun psikolojisiyle ilgili detaylı bilgilerin bize verilmesi ve herhangi bir özel sağlık durumu var ise tüm detaylarıyla bu konunun gündeme getirilmesi.
  • Dostumuzu teslim alacak kişiyle ilgili iletişim bilgilerinin eksik olarak bizimle paylaşılması ve teslim alacak kişinin durumdan detaylarıyla haberdar edilmesi.
  • Taşınacak olan Rottweiler’ın tükettiği mama bilgilerinin net bir şekilde ifade edilmesi.

şeklinde kısaca sıralanabilir.

Rottweiler hakkında bilgi ile başlayıp, Rottweiler’ların pet nakil kapsamında taşınmasıyla ilgili bilgi verdikten sonra toparlamak gerekirse; oldukça özel bir ırk olan Rottweiler’ların yalnızca bakımı değil, bir noktadan bir noktaya taşınması da oldukça özenli bir şekilde gerçekleştirilmeli, ortaya çıkabilecek muhtemel problemler karşısında önceden önlem alınmalıdır.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.