Malta Köpeği (Maltese Terrier) Cinsi Köpek

Malta Köpeği (Maltese Terrier) Köpek Cinsi ve Özellikleri

Malta Köpeği (Maltese Terrier) köpek cinsi genelde müstakil evlerde oturan ailelerin tercih ettiği bir köpek türüdür. Maltase Terrier’leri bembeyaz ve yumuşak tüyleri ile dikkat çekmektedir. Bu köpekler sahiplerine oldukça bağlıdırlar. Peki Maltase Terrier köpek cinsinin özellikleri nelerdir?

Malta Köpeği (Maltese Terrier) Köpek Cinsi ve Özellikleri

Maltese Terrier cinsi köpeğin özellikleri arasında en belirgin olanı bilinen köpek türleri arasında en zekilerden biri olmasıdır. Köpekler için olan zekâ oyunlarında farkını ortaya koyar. Bu köpekler aynı zamanda oyun oynamayı ve kendini sevdirmeyi çok sever.

İnsanlarla arası çok iyi olan bu köpekler küçük çocuklarla anlaşmakta sıkıntı yaşayabilirler. Kedilerde dâhil olmak üzere birçok hayvanla da anlaşabilen bu köpekler yalnız kalmaktan hiç haz etmezler, uzun süre yalnız kalmaları halinde psikolojileri fazlasıyla yıpranır. Bu köpeklerin tek olumsuz yanı ise çok havlamalarıdır.

Malta Köpeği (Maltese Terrier) Köpek Cinsi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Maltese Terrier köpek cinsi bakımıbiraz zorlayıcı olabilmektedir. bu nedenle biraz özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu köpeklerin göz ve ağız çevresinde sıklıkla lekelenme olabilmektedir bu nedenden dolayı sıklıkla temizlenmelidir.

Beyaz tüylerinden dolayı sıklıkla yıkanması gerekmektedir. Cinsinden dolayı bazı kalıtsal hastalıkların görülme ihtimali olan Maltese Terrier cinsi köpekler düzenli olarak veteriner kontrolüne götürülmelidir. Bu köpeklerin aynı zamanda kulak içleri tüylü olduğu için veterinerin önerdiği şekilde temizlenmelidir.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.