Köpekler ve Bebekler Arasındaki İletişim

Köpekler ve Bebekler Arasındaki İletişim

Köpekler ve bebekler arasındaki iletişim pek çok kişi tarafından olumsuz olarak bakılsa da bu çok yanlış bir düşünce biçimidir. Özellikle yeni doğan bebeklerin köpeklerden parazit gibi hastalık kapacağı ve sağlığının olumsuz yönde etkileneceğine dair söylentiler vardır. Peki köpekler ve bebekler arasındaki iletişim nasıldır?

Köpekler ve Bebekler Arasındaki İletişim Nasıldır?

Köpekler ve bebekler son derece iyi anlaşan çiftlerdir. Köpeklerin bebeklerde mutluluk hormonu salgılattığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu iki varlık birbirlerini kıskansalar da çok iyi iki dost olurlar. Köpeklerin düzenli olarak bakımı ve sağlık kontrolleri yapıldığı sürece herhangi bir sorun teşkil etmez.

Köpeklerin eğitimi bebeklerle arasındaki iletişimi olumlu yönde ilerletmek için oldukça önemlidir. Aynı zamanda bebekler yeni doğduklarında köpeklerin onları koklamasına ve çevresinde gezinmesine izin verilmesi gerekmektedir. Bu durum olumlu bir iletişim için ilk adımlardır.

Köpekler Bebeklerin Hayatını Nasıl Etkiler?

Köpekli eve bebek getirmek hiçbir sorun teşkil etmez. Aksine bebeğin hayatını da olumlu yönde etkilemektedir. Köpeklerle beraber büyüyen bebekler sorumluluk alma konusunda daha iyidirler. Aynı zamanda köpekler bebeklere çok iyi arkadaşlık ettiğinden dolayı ilerleyen zamanlarda bebeğin daha aktif olmasına yarar sağlar.

Bebekler köpeklerle oynadığından dolayı daha hareketli olurlar ve kilo alma gibi bir sorunla karşılaşmazlar. Bunun yanında köpekle büyüyen bebeklerin ileriki yaşlarda becerileri daha fazla gelişir.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.