Kedi Vitaminleri Ek Besinler Nelerdir?

Kedi Vitaminleri Ek Besinler Nelerdir?

Kedilerin yaşamlarını daha sağlıklı bir şekilde geçirebilmeleri ve hastalıklara karşı dirençli olabilmeleri için beslenmeleri yeterli olmayabilir. Ekstra vitamin ve ek besin kullanımı sayesinde kedinizin eksiklerini tamamlayabilirsiniz.

Kedi Vitaminleri Ne İşe Yarar?

Kedi vitaminleri yavru döneminden başlayıp yetişkin dönemi süresince kullanılabilecek besin takviyeleridir. Kedilerin sindirim sistemini güçlendirerek yaşayabileceği kusma gibi sorunları en aza indirirken derilerinin ve tüylerinin de daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Mamaların yeterli gelmediği noktada destekleyici olarak kullanılabilecek ek besinler sayesinde vitamin ve mineral eksikliklerini tamamlamak mümkündür.

Genel kedi sağlığı açısından da faydalı olan besinler, kedilerin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur. Bu sayede kediler vücutlarındaki yabancı maddeleri rahatça dışarı atabilir, kronik hastalıklardan korunabilir.

Kedi Vitamin ve Ek Besin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyasada çok sayıda ek besin ve vitamin takviyesi bulunur. Ancak her kedi için aynı takviye faydalıdır demek doğru değildir. Veterinerden yardım alarak kedinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri içeren takviyeler kullanabilirsiniz. Ayrıca veterinerden yardım almak kedinizin alerjik sorunlarının göz önünde bulundurularak seçilmesinde faydalıdır.

Eğer kedinizin iştahı açık değilse, onun seveceği et, tavuk gibi ekstra tatlar içeren besin takviyeleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca kedinin yaşı, cinsi gibi etkenler kullanılması gereken ürünlerin değişmesine neden olabilir. Takviyelerin büyük bölümü kedi mamalarına katılarak tüketilebilmekle beraber belirli aralıklarla enjeksiyon ile uygulanması da mümkündür.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.