Kara Kedi Cinsi ve Özellikleri

Kara Kedi Cinsi ve Özellikleri

Kara kedi olarak da bilinen Bombay kediler, tarih boyunca farklı milletler tarafından uğursuz olarak görülmüştür. Ancak aslında son derece asil ve zarif kedilerdir. Pek çok kedi cinsinin siyah renkte çeşitleri olmakla beraber yalnızca siyah olan kedi ırkları da bulunur.

1900’lü yılların son çeyreğinde ayrı bir ırk olarak da kabul edilmeye başlayan kara kediler genellikle sessiz ve sakinlerdir. İnsanlarla yakın ilişkiler kurmasalar da sahiplerine karşı saygı gösterirler. Sevgilerini gösterme konusunda ise pek başarılı değillerdir.

Kara Kedilerin Özellikleri

Saldırgan olmadıklarından dolayı çocuklu aileler tarafından sıklıkla beslenen kara kedilerin bakımı da kolaydır. Üstelik farklı evcil hayvanlarla birlikte yaşamak da onlar için sorun değildir. Genellikle kendi köşelerinde takılsalar da atlama oyunlarını severler.

Badem görünümünüzdeki siyah gözleri tüyleri ile tam bir uyum içerisinde olan bu kedilerin eğitimleri de kolaydır.  Evde rahatlıkla yalnız kalabilecek olan kara kediler çalışan kişiler tarafından da beslenebilir.

Kara Kedilerin Bakımı

Çok sesli evlerde rahatsız olan kara kediler için mümkün olduğunca sessiz bir alan ayırmakta fayda vardır. Kulakları son derece gelişmiş olan bu ırk etraftan gelen en ufak seste irkilir ve sahiplerini de uyarır.

Yemek konusunda hiç seçimi olmayan kara kediler, iştahlarını kontrol etmekte zorlanırlar. Bu nedenle ne kadar mama yemeleri gerektikleri sahipleri tarafından belirlenmelidir. Aksi takdirde şişmanlamaları ve sağlık sorunları yaşamaları olasıdır.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.