Havanese Köpek Cinsi ve Özellikleri

Havanese Köpek Cinsi ve Özellikleri

Havanese köpek cinsi küçük boy köpek ırkları arasında yer almaktadır. Oldukça zeki olan bu köpeklerin geçmişi oldukça eskiye dayanmaktadır. Uzun ve yumuşak tüyleri ile en çok tercih edilen köpek cinsleri arasında gelmektedir. Peki Havanese köpek cinsi bakımı nasıl olmalıdır?

Havanese Köpek Cinsi ve Özellikleri

Havanese köpek cinsi özelliklerine bakıldığında oldukça kolay eğitildiği görülmektedir. Aynı zamanda oyun oynamayı çok severler. Çocuklar ve bebekler için tam bir oyun arkadaşıdır. Fazla hareketli olmalarından dolayı bacak kasları çok gelişmiştir.

Havaneseler ev içinde oldukça aktiftirler bu nedenle dışarı çıkmaya çok fazla ihtiyaç duymazlar. Diğer hayvanlar ve insanlarla iletişimi de oldukça güzeldir. Sahiplerine karşı da son derece korumacı davranabilmektedirler ve çok sadıktırlar. Aynı zamanda itaatkârdırlar. Çok fazla havlamadıklarından dolayı apartman hayatına da kolayca adapte olabilirler.

Havanese Köpek Cinsi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Havanese sinsi köpeklerin bakımı sahiplerini asla zorlamaz. Uzun tüyleri olmasından günlük olarak taranması gerekmektedir. Aksi halde tüyleri birbirine dolanabilir. Uzun tüylü olmalarına rağmen tüy dökme sorunları da yoktur. Patilerindeki tüyleri uzadıkça kestirilmelidir. Aynı zamanda tüyleri de düz bir şekilde kestirilmelidir.

Beslenmeleri konusu oldukça önemlidir. Kendi mamaları dışında başka gıdalarla ve mamalarla beslenmemeleri gerekmektedir. Kendi mamaları ile beslenirlerken de son derece ölçülü olunmalıdır. Besleme konusunda ölçülü olunmadığı takdirde hızlı kilo alabilirler.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.