Hasta Kediler Ne Yer?

Hasta Kediler Ne Yer?

Kedilerin hastalandığında iştahları kesilip her yemeği yememeye başlayabilirler. Ancak beslenme, hastalık süresini atlatmada son derece önemlidir. Bu nedenle doğru besinlerin seçilmesi kedinizin iyileşme sürecinin hızlanması için oldukça kritiktir. Peki, hasta kediler ne yer? Ne sıklıkla beslenmeli?

Hasta Kediler Ne Yer?

Hasta kedinize yemek hazırlarken normalde sevdiği ve sevmediği yiyecekleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ancak pek çok kedinin sevdiği ve hastalık döneminde kurtarıcı olan gıdalar bir şans verebilirsiniz.

  • Hasta kediler için tavuk ve pirinç haşlaması kurtarıcı olabilir. Özellikle mide sorunları için etkili bir seçim olan ikili kedinizin günlük kalori ihtiyacını da kolaylıkla karşılar.
  • Kıymayı haşlayabilir ve yine haşlanmış makarna ile karıştırarak verebilirsiniz. Ancak kedinize vermeden önce her iki besinin de soğumuş olduğundan emin olmalısınız.
  • Özellikle mide hastalıklarında kediler katı gıdaları yemeyi reddedebilir. Bu aşamada tavuk çorbası ideal bir seçim olabilir.
  • Hasta kediler için bebek mamalarından faydalanabilirsiniz. Bebeklerin hassas midelerine göre en hafif şekilde hazırlanan bebek mamaları hasta kedinize de yardımcı olabilir.

Hasta Yavru Kediye Ne Yedirilir?

Hasta kedilere yemek yedirmek yeterince zorken söz konusu yavru kediler olduğunda işler daha da zorlaşabilir. Annesi tarafından emzirilmeyen ve bağışıklığı düşük olan yavru kediler için süt ya da süt tozunu su ile karıştırarak kediye verebilirsiniz. Ancak kedi doğrudan seyreltilmiş sütü tüketemeyeceğinden bir enjektör kullanarak sizin vermeniz gerekecektir.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.