Cavalier King Charles Spaniel Cinsi Köpek

Cavalier King Charles Spaniel Köpek Cinsi ve Özellikleri

Cavalier King Charles Spaniel köpek cinsi özellikle kulakları ile dikkat çeken köpek cinsleri arasında gelmektedir. Aynı zamanda küçük boyutlu olmalarından dolayı süs köpeği konumunda değerlendirenlerde vardır. Aynı zamanda oldukça da zekilerdir? Peki Cavalier King Charles Spaniel köpek cinsi özellikleri nelerdir?

Cavalier King Charles Spaniel Köpek Cinsi ve Özellikleri

Cavalier King Charles Spaniel köpek cinsi özellikleri incelendiğinde en belirgin özelliğinin sempatik ve cana yakın tavırları olduğudur. Aynı zamanda zeki olduklarından dolayı çok kolay eğitilirler. Çocuklarla da arası son derece iyidir.

Oyun oynamayı çok seven bu cins köpekler yabancılara ve diğer hayvanlara karşı da son derece naziktir. Girdikleri her ortama ayak uyduran bu köpekler saldırgan bir tavır da sergilemezler. Aynı zamanda çok fazla havlamazlar.

Cavalier King Charles Spaniel Köpek Cinsi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpeklerin bakımı oldukça kolay ve zevklidir. Hareketi ve dışarı çıkmayı ne kadar sevseler de evde durup sevilmeyi de o kadar severler. Derisi hassas köpek cinsleri arasında olduklarından dolayı çok fazla yıkanmaması gerekmektedir.

Uzun tüyleri olduğundan dolayı en az 2 günde 1 tüylerinin taranması gerekmektedir. Aynı zamanda kulaklarının içindeki ve parmak aralarındaki tüyler düzenli olarak kestirilmelidir. Sessiz sakin ve uyumlu bir köpek cinsi olduklarından dolayı apartman hayatına da son derece uyum sağlayabilirler.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.