British Shorthair Kedi Irkı ve Özellikleri

British Shorthair Kedi Irkı ve Özellikleri

British Shorthair, anavatanı İngiltere olan ve dünyanın pek çok ülkesinde popüler olan bir kedi ırkıdır. En eski kedi cinslerinden olan British Shorthairların farklı renkleri ve desenleri mevcuttur. Tıknaz yapıları ve kısa tüylerine rağmen oldukça dayanıklı olan cinsin uzuvları yuvarlak bir yapıya sahiptir. Kalın kuyruğu ise bu kedi cinsinin ayırt edici özellikleri arasında yer alır.

British Shorthair Kedilerin Mizacı

Zarif ve şefkatli olmaları nedeniyle tam bir aile kedisi olan British Shorthair kediler çocuklu aileler tarafından sıklıkla beslenir. Uysal tavırları ile yaşlılara karşı da oldukça sevimli bir şekilde yaklaşan ırk sevgi doludur. Sahipleri ile zaman geçirmekten ve okşanmaktan hoşlanmakla beraber gün boyu ilgi beklemez. Tek başına kalma sorunu da yaşamadığından gün boyu dışarıda olan aileler tarafından yetiştirilmesinde sorun yaşanmaz.

British Shorthair Kedilerin Sağlığı

British Shorthair kediler ciddi sağlık sorunları olan cinsler değildir. Ancak böbrek hastalıkları ile karşılaşma riskleri oldukça fazladır. Vücutları kist oluşumuna açıktır. Bu nedenle düzenli veteriner kontrolü önemlidir.

British Shorthair kedilerin en büyük avantajları arasında ekstradan bir bakıma ihtiyaç duymamaları yer alır. Tüylerinin kısa ve sık olması nedeniyle sürekli temizlemenize gerek kalmaz. 7 ile 10 gün arasında tüylerini taramanız yeterli olacaktır. Yalayacak kendi kendilerinin tüylerini temizleyebilirler. Ayrıca yemek de seçmezler. Hemen her mamayı tüketirler.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.