Bişon Çuha (Bichon Frise) Cinsi Köpek ve Özellikleri

Bişon Çuha (Bichon Frise) Köpek Cinsi ve Özellikleri

Bişon Çuha köpek cinsi beyaz ve kabarık tüyleri ile çok dikkat eken köpek türleri arasında gelmektedir. Küçük boyludurlar ve cana yakın olduklarından dolayı çok fazla tercih edilirler. Aynı zamanda bakımları da oldukça basittir. Peki Bişon Çuha (Bichon Frise) köpek cinsi bakımı nasıldır?

Bişon Çuha (Bichon Frise) Köpek Cinsi ve Özellikleri

Bişon Çuha köpek cinsi özellikleri arasında en belirgin olanı herkes ile kolayca arkadaş olabilmesidir. Aynı zamanda çok oyuncudurlar ve özellikle çocuklara oyun oynamaya bayılırlar. Çok fazla enerji harcamaya ihtiyaç duymadıklarından dolayı sık sık dışarı çıkmaları gerekmez.

Bişon Çuhalar çok fazla havlamalarına rağmen apartman hayatı için son derece uygun hayvanlardır. Çok zeki olduklarından dolayı eğitimleri de kolay geçmektedir. Küçük olmalarına rağmen sahipleri ile bağ kurduklarında son derece korumacı davranabilirler.

Bişon Çuha (Bichon Frise) Köpek Cinsi Bakımı Nasıldır?

Bişon Çuha cinsi köpeklerin bakımı ekstra bir çaba gerektirmemektedir. Sadece tüyleri uzadıklarında göz ve ayaklarını rahatsız eder bu nedenle en azında bu bölgelerdeki tüyler uzadıkça kestirilmesi gerekmektedir. Bunun yanında tüylerinin karışmaması adına 2 günde bir taranmaları gerekmektedir.

Fazla hareketli olmadıklarından dolayı çok fazla beslenilmesi halinde fazla kilo alabilmektedirler. Bu nedenle beslenmeleri düzenli olmalıdır. Tırnakları uzadıkça kestirilmelidir. Bişon Çuha cinsi köpekler kesinlikle yalnız bırakılmamalı ve onlarla sık sık iletişim halinde olunmalıdır.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.