Bengal Kedisi Cinsi ve Özellikleri

Bengal Kedisi Cinsi ve Özellikleri

En popüler kedi cinsleri arasında yer alan Bengal kedisinin anavatanı Amerika Birleşik Devletleri’dir. Yapay şekilde çiftleştirilerek ortaya çıkarılan bu cinsin atası vahşi bir cins olan Asya Leopar kedisidir. Vahşi ve evcil cinslerin çiftleştirilmesi ile fiziksel açıdan güçlü ancak eve uyum sağlayabilecek bir kedi ırkı elde edilmesi amaçlanarak üretilmiştir.

Bengal Kedisinin Görünümü

Bengal kedisi, büyük kulakları ile vahşi bir görünüme sahiptir. Kalın ve uzun kuyruğu, en belirgin özelliğidir. Ayrıca oldukça sevimli görülen kaslı bir vücudu vardır. Tüylerinin üzerindeki mermer desenler, ona özel bir görünüm katar. Uzun bıyıkları son derece karakteristik bir görünüşe sahiptir.

Bengal Kedisinin Mizacı

Bengal kedileri yüksek enerjileri ile yerlerinde duramayan bir ırktır. Oldukça eğlenceli bir yapıları vardır. Ancak çocuklarla bir arada yaşamadan önce alışmaları önemlidir. Onlar için her şey oynanacak özellikte olduğundan istemeden çocukları korkutmaları olasıdır.

Zekilikleri ile bilinen Bengal kedileri kolayca tuvalet eğitimi alabilir. Tırmanma konusunda ekstra becerikli olan cins aynı zamanda çıkardığı değişik seslerle de ayırt edicidir. Farklı kedilerle bir arada yaşamayı seven bir ırktır ve kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Bengal Kedisinin Bakımı

Bengal kedileri, fazla bakım istemeyen kedilerdir. Kendi tüylerinin bakımlarını kendileri yapabilirler. Genel olarak sağlık sorunları olmamakla beraber kalp hastalıklarına yakalanma risklerinin daha yüksek olduğu görülmektedir. Bu nedenle düzenli veteriner kontrollerinin aksatılmaması önemlidir.

Posted by
Evcil Hayvan Uzmanı

Call Now ButtonHemen Ara

şirket yenilenmesinden dolayı

süresiz hizmetlerimize ara verdik...
sağlıcakla kalınız.